<-
Apache > HTTP Sunucusu > Belgeleme > Sürüm 2.2 > Programlar

Please note

This document refers to the 2.2 version of Apache httpd, which is no longer maintained. The active release is documented here. If you have not already upgraded, please follow this link for more information.

You may follow this link to go to the current version of this document.

httxt2dbm - RewriteMap ile kullanmak için DBM dosyaları üretir

Mevcut Diller:  en  |  tr 

httxt2dbm, RewriteMap ile kullanmak için düz metin dosyalardan DBM dosyaları üretir.

Ayrıca bakınız:

top

Kullanım

httxt2dbm [ -v ] [ -f DBM_türü ] -i kaynak_metin -o çıktı_DBM

top

Seçenekler

-v
Çıktı daha ayrıntılı olur.
-f DBM_türü
Çıktı için kullanılacak DBM türü belirtilir. Belirtilmediği takdirde APR öntanımlısı kullanılır. Belirtilebilecek DBM türleri: GDBM dosyalar için GDBM SDBM dosyalar için SDBM Berkeley DB dosyalar için DB NDBM dosyalar için NDBM öntanımlı DBM türü için default
-i kaynak_metin
DBM dosyasının üretiminde kullanılacak girdi dosyası belirtilir. Bu dosya, her satırda bir kayıt bulunmak üzere her satırı şöyle biçemlenmiş olmalıdır: anahtar değer. Bu dosyanın biçemi ve manası ile ilgili ayrıntılar için RewriteMap yönergesinin açıklamasına bakınız.
-o çıktı_DBM
Çıktılanacak DBM dosyasının ismi belirtilir.
top

Örnekler

httxt2dbm -i rewritemap.txt -o rewritemap.dbm
httxt2dbm -f SDBM -i rewritemap.txt -o rewritemap.dbm

Mevcut Diller:  en  |  tr 

top

Yorum

Notice:
This is not a Q&A section. Comments placed here should be pointed towards suggestions on improving the documentation or server, and may be removed again by our moderators if they are either implemented or considered invalid/off-topic. Questions on how to manage the Apache HTTP Server should be directed at either our IRC channel, #httpd, on Libera.chat, or sent to our mailing lists.